80 відгуків
+380 (44) 390-28-24
Інтернет магазин VOLT & JOULE. Системи безпеки та резервного живлення

Блискавкозахист для приватного будинку: потрібна чи ні?

Блискавкозахист для приватного будинку: потрібна чи ні?
Гроза може виглядати дуже привабливо, якщо ви спостерігаєте її з вікон свого помешкання, в теплі, сухості і безпеки. І, якщо перші два пункти в наявності «за замовчуванням», то питання безпечного спостереження за блискавками, расчерчивающими небеса, залишається відкритим для мешканців приватного сектору.
Адже далеко не в кожному будинку встановлена блискавкозахист, здатна ефективно вирішити ймовірну проблему попадання блискавок саме у ваш будинок. Більше того, оскільки законодавчо вимога про наявність такого захисту не закріплено, її часто і зовсім немає.
У даній статті ми розповімо про пасивних і активних способах захисту від блискавок, а також відповімо на ключове питання: чи потрібна блискавкозахист в принципі?
Наслідки потрапляння блискавки в будинок
Щоб оцінити рівень небезпеки, досить просто уявити собі наслідки. Отже, вибухнула гроза і в будинок потрапляє блискавка. Існує кілька варіантів розвитку подій, і всі вони далеко не райдужні:
внаслідок впливу високої заряду запалюється горючі елементи покрівлі, слідом загоряються перекриття чи утеплювач. Багато використовують горище як сховище старих речей або меблів, все це також може загорітися;
з-за імпульсної перенапруги в мережі горить проводка, джерелом спалаху стають побутові прилади, підключені до мережі.
В обох випадках результат один — пожежа.
Звичайно, ступінь збитків може бути різна, проте не варто забувати і про особисту безпеку. Адже в момент загоряння може бути глибока ніч, і всі мешканці можуть міцно спати в своїх ліжках.
Тепер, коли очевидно, що блискавкозахист необхідна, залишається вибрати систему. Захист може бути пасивною або активною, ці варіанти мають суттєві відмінності.
Активний захист від блискавки в грозу
Винахід так званої активної системи захисту від блискавки в грозу відбулося не так давно. По суті, подібного громовідводу не більше п'ятдесяти років. На відміну від пасивного, активний захист не приймає заряд для відведення в землю, а ініціює його з допомогою активного блискавкоприймача і перехоплює. Вважається, що подібний спосіб дозволяє надійно захистити великі території.
Крім цього, варто врахувати і зовнішній вигляд, що дозволяє підкреслити архітектуру будинку. Така блискавкозахист являє собою металевий елемент, закріплений в найвищій точці покрівлі. Також подібна «антена» може встановлюватися поблизу від будинку, а не безпосередньо на ньому.
Її основним недоліком є відсутність ґрунтовної експериментальної бази, з-за відносно короткого терміну існування.
Пасивні системи блискавкозахисту
На відміну від активної системи захисту від блискавок, пасивна блискавкозахист існує століттями. Якщо точніше, її стали використовувати в будинках, розташованих у регіонах з частими грозами з 1753 року.
Даний варіант являє собою цілу «мережа» металевих елементів, закріплених на даху, і заземлених відповідним чином. Система розрахована на прийом і відведення напруги, відрізняється складністю розробки (розробляється індивідуально під кожен окремий об'єкт) і великою кількістю комплектуючих. При цьому у неї є дійсно незаперечний плюс — вона, в прямому сенсі слова, перевірена століттями експлуатації.
Всі системи блискавкозахисту в асортименті
В данном каталоге вы сможете найти необходимое оборудование и комплектующие для всех систем молниезащиты, рассчитанных на защиту домов и участков любых размеров. Есть полный перечень элементов для пассивной и активной системы.
Просим обратить внимание, что даже если вы являетесь профессиональным электриком и привыкли решать бытовые проблемы собственными силами, разработка и монтаж молниезащиты является именно тем делом, которое лучше доверить специалистам узкого профиля. В конце концов, от качества выполненных работ будет зависеть сохранность вашего имущества и вашего здоровья.
Можливо, після установки системи захисту від блискавок, подібне ПП станеться лише один раз. Однак це буде саме той раз, коли все, що ви створили, могло бути зруйноване.
Завдяки наявності блискавкозахисту, ви цього навіть не помітите. І вам не доведеться турбуватися про безпеку рідних в грозу.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner